ZIELONA SZKOŁA KLAS 1-3 - DZIEŃ III

Za nami dzień trzeci naszej bieszczadzkiej przygody. Czas płynie tu niezwykle szybko, a to dlatego, że ciągle coś się dzieje.
Dzisiaj to klasy trzecie miały okazję zapoznać się z pracą garncarza, tworząc z gliny swoje własne naczynia. Praca przy kole garncarskim, była naprawdę relaksująca. Następnie uczniowie mogli przenieść się w czasie i zobaczyć, jak wyglądały szkolne lata ich dziadków. Sztuka kaligrafii, choć niełatwa, okazała się być dużą atrakcją. Warsztaty zakończyły się zajadaniem na werandzie regionalnego przysmaku, czyli proziaków, własnoręcznie zrobionych przez dzieci. Zrelaksowani I najedzeni trzecioklasiści wyruszyli na wędrówkę ścieżką przyrodniczą, aby poznać florę i faunę bieszczadzkich lasów.
Klasy drugie zaraz po śniadaniu wybrały się na przejażdżkę Bieszczadzką Kolejką Leśną, podczas której podziwiały leśne i górskie krajobrazy. Następnie odwiedziły Zwierzyniec Leśny w Lisznej. Kontakt z leśnymi przyjaciółmi przyniósł wiele uśmiechu.
Pierwszoklasiści natomiast podziwiali zaporę w Solinie i odkrywali jej tajemnice.
Gra terenowa w magicznej krainie Biesów I Czadów dostarczyła emocji. Czekały tam na nich też takie atrakcje jak, Labirynt Biesa, Rusalkowy Ruczaj i Czadowy Ślizg.

Dzień trzeci można uznać za naprawdę udany!