ZIELONA SZKOŁA KLAS 1-3 - DZIEŃ II

Drugi dzień zielonej szkoły dostarczył nam niezwykłych atrakcji. Po pysznym śniadaniu podzieliliśmy się na klasy i zaczęliśmy realizować poszczególne punkty programu. Klasy pierwsze udały się w podróż kolejką wąskotorową, z której mogli podziwiać bieszczadzką przyrodę, a następnie odwiedzili Zwierzyniec w Lisznej. Kontakt ze zwierzętami dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń. Drugą połowę dnia uczniowie spędzili na zabawach integracyjnych i ruchowych, a wieczorem bawili się w podchody.

Uczniowie klas drugich rozpoczęli dzień od zapoznania się z zawodami dawnych rzemieślników w Bieszczadzkiej Szkole Rzemiosła, a następnie udali się na ścieżkę przyrodniczą „Na tropie mieszkańców karpackiej puszczy” w Nowosiółkach, podczas której brali udział w grupowej grze terenowej. Po powrocie do ośrodka uczestniczyli w zajęciach przyrodniczo artystycznych pt. „Kolorowe Bieszczady”. Swój dzień zakończyli wieczorem filmowym.

Najstarsi, nasi uczniowie z klas 3 udali się dziś nad Jezioro Solińskie. Odkryli tajemniczą krainę Biesów i Czadów na górze Jawor, w której czekało na nich wiele atrakcji typu tory przeszkód, labirynt, małpi gaj itp. Poznali legendę o Bieszczadach. Następnie udali się na zaporę na Jeziorze Solińskim. Dzisiejszy dzień spędzili także na grach i zabawach sportowych, spacerze oraz ognisku z kiełbaskami.